ROWY I OKOLICE

ATRAKCJE - HISTORIA - PRZYRODA

KLIFY

Plaża i klify w Poddąbiu

Poddąbie to niewielka wypoczynkowa miejscowość otoczona lasami, położona ok. 200 m od wybrzeża morskiego w odległości 19 km od Rowów (w linii prostej ok. 8 km). Lasy otaczające Poddąbie różnią się od typowych sosnowych lasów nadmorskich. Są to lasy mieszane, bukowo-dębowo-sosnowe. Szeroka i piaszczysta plaża w Poddąbiu ma. ok. 100 m długości. Od lasu oddziela ją przepiękny tarasowy klif, porośnięty wielkimi powyginanymi bukami. Skrajem klifu prowadzi ścieżka, z której widoki zapierają dech w piersiach.

Efektowny klif w Poddąbiu to skutek sztormu z listopada 1914 r., kiedy to poziom wody podniósł się o 162 cm. Obsunęło się wtedy 540 m brzegu. Jest to obecnie jeden z najbardziej stabilnych klifów na całym Wybrzeżu, a plaża sukcesywnie się poszerza. Na plaży na wschód od kąpieliska, na granicy wody i lądu, znajdują się okresowo widoczne pozostałości duńskiego torpedowca przejętego przez Niemców, który zatonął podczas II wojny światowej.

klify w polsce
najpiękniejsze plaże w Polsce
co zwiedzać w okolicach Ustki i Rowów
trasy piesze wokół Ustki
atrakcje turystyczne Rowy Ustka

Plaża i klify w Dębinie

Miejscowość położona w odległości 4,5 km na zachód od Rowów. Na plaży w Dębinie znajduje się kąpielisko o łącznej długości 100 m. Wartą zobaczenia atrakcją wsi jest tzw. „Dębiński Klif”, z którego roztaczają się piękne widoki na morze. Na klifie znajduję się znane startowisko dla paralotniarzy.

pokoje do wynajęcia nad morzem Rowy
wczasy dla rodziny w apartamencie nad morzem
mieszkanie nad morzem do wynajęcia Rowy
obiekty tyrystyczne Ustka Rowy
delfa wrocław badania archeologiczne

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©
DELFA

katalogi reklamowe projektowanie i druk wrocław gazetki reklamowe projektowanie i druk wrocław

Wszystkie te wspaniałe miejsca możecie Państwo odwiedzić rezerwując noclegi w apartamencie "Pod Żaglami" w Rowach:
Tel.: +48 604 796 869
www.rowy-piaskowa14a.pl